Miks osta kallim rehv ?

22

veebr.
Miks osta kallim rehv ?

Kõikidel rehviostjatel tasub teada, et läbisõidu kulu ühe kilomeetri kohta erinevate rehvidega võib olla märkimisväärselt erinev. Kütusekulu vähendavad ja kauem vastu pidavad rehvid maksavad üldkokkuvõttes vähem. Tänapäeval on õnnestunud välja töötada rehvid, mis ühendavad need kaks omadust. Kauem kestvate rehvidega sõitmine maksab vähem. Mida kauem rehv vastu peab seda väiksem on selle keskonna mõju. Rehvide tootmiseks kulutatakse vähem toorainet ja energiat ning hiljem kulunud rehvide ümbertöötamiseks kulub samuti vähem energiat. Kütusekulu vähendavad rehvid säästavad kasutja raha. Liikuv rehv hakkb deformeeruma, kasutab energiat ja mõjutab kütusekulu. Rehvitootjate poolt on välja arvutatud, et iga neljas-viies paagitäis kütust kulub “tänu” rehvidele. Rehvide tekitavat kütusekulu pole võimalik täielikult vältida, küll aga vähendada, mis omakorda vähendab ka CO₂-emissiooni.

Rehvi maksumus võrreldes selle elueaga:

Kuigi rehv A ostuhind on kõrgem, maksab see kokkuvõttes vähem, sest peab kauem vastu.

Võrreldes väiksema veeratakistusega rehvi hinda selle mõjuga kütusekulule:

Kokkuvõtteks võib öelda, ostes kallimad kuid kaasaegse tehnoloogia järgi toodetud rehvid tuleb see siiski ostjale odavm, kui osta odavamad ja vanema teholoogia järgi toodetud rehvid.

Näiteks ABC Rehvidel on pakkuda sellised kaasaegse tehnoloogia järgi toodetud: Michelin Energy Saver sarja rehvid. Michelin tähistab kõik energiat säästvad rehvid järgmise tähisega: X-GREEN


Üks kommentaar tootel “Miks osta kallim rehv ?

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga